Вівторок, 14.05.2024, 11:58
Освіта Миргородщини
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Все для вчителя [21]
Поради психолога [2]
Методика навчання [1]
Поради батькам [7]
Загальні рекомендації [3]
Початкова освіта [7]
Українська мова та література [1]
Світова література та російська мова [1]
Математика, фізика і астрономія, інформатика [1]
Історія, правознавство [1]
Біологія, хімія, географія [1]
Іноземні мови [0]
Художньо-естетичний цикл [1]
Трудове навчання і технології, фізичне виховання, захист Вітчизни [2]
Виховна робота [22]
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

До нас заходили
счетчик посещений
відвідувачів

Головна » Статті » Все для вчителя

Методичні рекомендації щодо поводження на воді

Розпочалися літні канікули і нам, дорослим – вчителям, батькам, необхідно продумати, як організувати вільний час дітей, щоб виключити трагедії на водних об’єктах  та в інших міцях відпочинку. Вважається, що одним з найкращих видів відпочинку є перебування та прогулянки біля води. Але, на жаль, такі прогулянки несуть у собі небезпеку якщо не дотримуватися заходів безпеки. Прикро, але  не всы дорослі особи і, тим більше, діти недооцінюють можливі трагічні наслідки порушень загальновідомих правил поведінки на воді. Ось чому необхідно постійно нагадувати дітям про основні правила поведінки біля води. Протягом свого життя кожна людина багато разів буває біля води, купаючись у години відпочинку, переправляючись через ріки та озера тощо. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і плавання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними і загартованими . При цьому, той, хто не вміє плавати, завжди наражається на певну небезпеку: раптом, у наслідок якоїсь випадковості, він опиниться у воді, та ще й на глибокому місці. Прикро дивитися на дітей, які легковажать або не вміють берегти власне здоров’я. Часто трапляються трагічні випадки, які виникають через невміння людини повестися у доволі нескладних, здавалося б, ситуаціях. Саме до таких відносяться необережне поводження людей, особливо дітей, на воді. Не лише задоволення приносить вода, надто тим, хто не вміє плавати. Іноді страждають і добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі. Більше 50 % нещасних випадків у водоймах припадає на дітей. „Купальний” сезон офіційно розпочинається 15 травня. Але не чекаючи цієї дати, працівники рятувально-водолазної служби розпочинають патрулювання на водоймах. Вони роблять усе можливе, щоб надалі сумна статистика утоплеників не збільшувалась. На водних об’єктах, що знаходяться під контролем служби, як правило, не стається ні одного утоплення. Але не все залежить від рятувальників. За даними МНС України найбільше людей тоне через порушення правил купання та плавання у необладнаних та заборонених місцях. Краще засвоїти правила поводження під час купання допоможе компетентна людина з рятувальної служби, від якої школярі отримають всю необхідну інформацію. „Основні правила поведінки на воді”

1. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.

 2. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів.

3. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях.

 4. Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші. Однак пам’ятайте, що у воду входити сп’янілим і надто розпашілим не можна, в таких випадках потрібно трохи охолонути та заспокоїтись.

5. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.

 6. Категорично забороняється входити у воду як дорослим, так і підліткам після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто вони тонуть, втрачаючи самоконтроль.

7. Якщо, перебуваючи у воді, ви відчуваєте озноб, вийдіть із води, обітріться, розігрійте себе вправами на суші.

8. Ніколи не плавайте при недугах, навіть з найлегших.

9. Під час купання пильнуйте, по можливості, за тим, що роблять ваші товариші і, в разі необхідності, надавайте їм посильну допомогу.

10. Ніколи не „розігруйте” товаришів, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете.

11. Ніколи не купайтеся наодинці. На березі хтось повинен стежити за вами. 12. Якщо діти забажали покататися на човні, необхідно переконатися в його справності і з’ясувати, чи є в ньому рятувальні засоби. Під час таких прогулянок рекомендуємо суворо дотримуватись правил поведінки у човні.

13. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.

14. Всім треба пам’ятати, що в місцях відведених для купання, забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкіряні захворювання. Виконуйте ці правила самі і вимагайте, щоб їх дотримувалися ваші товариші.

 15. Не вміючи плавати, не заходьте у воду вище пояса.

16. Загорати і купатися слід в спеціально відведених для цього місцях, де берег з пологим спуском і чисте дно.

17. Перш ніж увійти у воду, слід підготувати організм до переходу в середовище нижчої температури – тіло повинно адаптуватися до холодної води.

18. Ніколи не слід штовхати будь-кого уводу, особливо несподівано, тому що це може викликати у людини, дуже чутливої до холодної води, шок.

19. Не можна купатися в річках із сильною течією, коловоротами, біля мостів.

20. За наявності на воді зони для плавання (буйки, прапорці) не запливати за неї.

21. Небезпечно для життя підпливати до пароплавів і катерів, бо може затягнути під гвинт.

22. Небезпечно плавати з камерами, дошками, матрасами та іншими предметами. У воді вони стають слизькими і можуть вислизнути з рук.

23. Дуже небезпечно стрибати головою вниз там, де невідома глибина, бо можна вдаритися об дно, зламати шийні хребці, знепритомніти, і навіть загинути.

24. Запам’ятайте: пияцтво – головна причина смертності на воді.

25. Купатися необхідно лише у дозволених місцях.

26. Слід пам’ятати – дітям можна купатися в сонячну погоду при температурі повітря + 20-25° С, а води+ 18-19°С.

27. В Миргородському районі не має жодного обладнаного до всіх вимог місця для купання.

 Оскільки нещасні випадки на воді трапляються доволі часто, слід добре знати, як рятувати утопаючого і надати йому першу допомогу. „Рятування і надання першої необхідної допомоги при утопленні потерпілого”: · Витягнувши потерпілого на берег, не гайте часу. Якщо він при свідомості, його важливо заспокоїти, перевдягнути в сухе, а також розтерти, тепло закутати, зігріти. При непритомності дати понюхати нашатирний спирт. · Якщо потерпілий не дихає, дуже важливо активізувати дихання, якомога швидше очистити рот від мулу, піску чистою носовою хустинкою або марлею. · Часто люди тонуть тому, що в них стався спазм голосової щілини: в легені потрапляє не лише повітря, а й вода. У такого потерпілого шкіра бліда, йому одразу ж потрібно зробити штучне дихання, а якщо зупинилося й серце – закритий масаж серця. · Якщо під водою людина не лише перестала дихати, а в неї зупинилося й серце, реанімаційні заходи мають кращий результат, коли розпочати їх не пізніше як через 5 хвилин з часу клінічної смерті. · Потерпілим, шкіра яких набула синюватого відтінку, слід передусім швидко очистити дихальні шляхи й шлунок. Для цього людину кладуть животом на стегно зігнутої в коліні ноги, щоб звисала голова, і ритмічно, кілька разів натиснути між лопаток. Очистивши рот і горло від блювотних мас, води, мулу, слизу, кладуть горілиць, і, відхиливши їм голову назад, роблять штучне дихання „ротом в рот” або „ротом до носа” і закритий масаж серця. · Потерпілого слід якомога швидше зігріти, енергійно промасажувати руки і ноги, розтерти його сухою тканиною, потім тепло вкутати, обкласти грілками. · Навіть коли людина опритомніла і почувається краще, її слід негайно відправити до лікарні. Адже нерідко на березі виникає, так званий, синдром „повторного затоплення”, за якого починається біль у грудях, задишка, кашель, у мокроті з’являється кров. В такому випадку допоможе апаратна штучна вентиляція легень та деякі інші процедури, які можна зробити лише в умовах медичного закладу. Та найкраще все ж не допускати до біди, дбати про те, щоб запобігти нещастю. Навчіться плавати самі і навчіть цьому інших, добре вивчіть правила поведінки на воді і дотримуйтесь їх. Ось тоді ріки, озера і моря даруватимуть вам лише радість і здоров’я. Та самі бесіди аж ніяк не зможуть навчити плавати дітей. Тому, перш ніж іти купатися на річку, озеро чи море, запишіться при можливості у секцію плавання до басейну. Якщо ж ви вчитеся плавати самостійно, то потурбуйтеся про те, щоб поруч з вами були дорослі.  

Приємного та безпечного Вам відпочинку.
Категорія: Все для вчителя | Додав: Medardus (23.06.2011)
Переглядів: 1430 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Погода
Новини відділу освіти
[19.09.2016]
Окружні змагання з техніки пішохідного туризму на місцевості (0)
[16.09.2016]
Юні туристи з Декабристів (0)
[12.09.2016]
Інструктивно-методична нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи (0)
[12.09.2016]
Районні змагання із спортивного орієнтування на місцевості (0)
Останній доданий фотоальбом
Палац культури курорту Миргород
Архів записів
Copyright MyCorp © 2024Design by AleksKan