Субота, 18.05.2024, 14:00
Освіта Миргородщини
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Все для вчителя [21]
Поради психолога [2]
Методика навчання [1]
Поради батькам [7]
Загальні рекомендації [3]
Початкова освіта [7]
Українська мова та література [1]
Світова література та російська мова [1]
Математика, фізика і астрономія, інформатика [1]
Історія, правознавство [1]
Біологія, хімія, географія [1]
Іноземні мови [0]
Художньо-естетичний цикл [1]
Трудове навчання і технології, фізичне виховання, захист Вітчизни [2]
Виховна робота [22]
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

До нас заходили
счетчик посещений
відвідувачів

Головна » Статті » Все для вчителя

Харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів


Харчування учнів загальноосвітніх
навчальних закладів

Відповідальними за організацію харчування дітей у навчальних закладах незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності є керівники цих закладів. Тому їм необхідно знати різні нюанси організації харчування учнів, зокрема пільгових категорій.

Згідно з пунктом 95 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778, керівник навчального закладу має контролювати організацію харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.
Обов’язки осіб, відповідальних за харчування учнів
На початку навчального року керівник загальноосвітнього навчального закладу видає наказ про організацію харчування учнів і призначає особу, відповідальну за проведення цієї роботи. Як правило, такою особою є заступник директора з навчально-виховної роботи. До обов’язків відповідального за харчування учнів входять такі:
•    координація роботи медичного персоналу стосовно харчування учнів;
•    відпрацювання графіка харчування учнів;
•    визначення кількості учнів, які потребують гарячого харчування;
•    участь у бракеражі готової продукції (за відсутності медпрацівника);
•    контроль за додержанням учнями правил особистої гігієни і вживанням рекомендованих страв та ін.
Питання, пов’язані з обліком дітей, що харчуються, збором грошей і звітністю, покладаються на класних керівників. Збір грошей з учнів проводять на наступний місяць з урахуванням вартості за 12-денним меню та передають ці кошти особі, відповідальній за харчування. Також класні керівники щоденно заповнюють відривні бланки абонемента та корінець абонементної книжки, у яких зазначають:
•    клас;
•    дату;
•    вартість (сніданку, обіду, полуденка).
До обов’язків класних керівників також входять такі:
•    визначення не отовареного залишку авансової суми та передача корінця абонементної книжки представнику їдальні [харчоблоку];
•    вчасне повідомлення особи, відповідальної за харчування, про наявну кількість учнів, що харчуються.
Списки дітей, які отримують пільгове харчування, перебуваючи у групах продовженого дня (ГПД), складають щоквартально. Їх затверджує директор навчального закладу відповідним наказом. Списки формують на підставі заяв батьків (осіб, які їх замінюють) і довідок, які дають право на одержання пільгового харчування, з місця роботи (служби, навчання) батьків (осіб, які їх замінюють) або органу соціального захисту за місцем проживання (якщо батьки не працюють, не навчаються, не перебувають на службі).
Режим харчування
Харчування учнів в основному забезпечується безпосередньо за місцем навчання. За відсутності у навчальному закладі їдальні (харчоблоку) дітей годують у закладі громадського харчування або їм привозять готові страви від підприємств громадського харчування відповідно до укладених договорів або угод і за погодженням з місцевими санітарними службами.
Режим харчування учнів визначає керівник навчального закладу та медичний працівник, який перебуває у штаті навчального закладу або закладу охорони здоров’я, що здійснює медичне обслуговування навчального закладу, відповідно до заяви учнів чи їхніх батьків, з урахуванням функціональних можливостей їдальні (харчоблоку), типу навчального закладу тощо.
У навчальних закладах установлюють такі режими харчування:
•    чотириразовий (сніданок, обід, полуденок, вечеря) — для вихованців шкіл-інтернатів, спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів);
•    одноразовий (сніданок) — для учнів загальноосвітніх навчальних закладів денної форми навчання з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів з малозабезпечених сімей, учнів 1-4 класів;
•    триразовий (сніданок, обід, вечеря) — для учнів, які проживають у пришкільних інтернатах;
•    дворазовий (сніданок, обід) — для учнів, яким згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-ХІІ гарантується пільгове харчування.
У групах продовженого дня встановлюють такі режими харчування:
•    дворазовий (обід, полуденок) — для учнів 1-4 класів;
•    одноразовий (обід) — для учнів 5-7 класів;
•    дворазовий (обід, полуденок) — у разі тривалого перебування учнів у навчальному закладі.
Фінансове забезпечення харчування учнів
За рахунок бюджетних асигнувань здійснюється харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечених сімей.
Витрати, пов’язані з харчуванням учнів, визначаються на основі встановлених норм харчування, кількості учнів, що належать до пільгової категорії й отримують харчування за рахунок загального фонду бюджету, а також кількості днів харчування.
Для визначення грошової вартості одноразового харчування одного учня слід скористатися нормами харчування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591 (далі — Постанова № 1591). Оскільки ці норми наведені у грамах, то розраховувати їх потрібно у грошовому вираженні.
Вартість харчування одного учня на день розраховує централізована бухгалтерія, або загальноосвітній навчальний заклад, якщо бухгалтерський облік ведеться безпосередньо у ньому. Зазначений показник розраховують шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування у грамах (брутто), установленої на одного учня (з урахуванням віку та кратності харчування), на середню ціну, що діє у даній місцевості на момент складання кошторису. За поданням таких розрахунків від відповідного органу управління освітою засновники (власники) навчальних закладів, виходячи із можливостей бюджету, встановлюють конкретний розмір вартості харчування учнів 1-4 класів, вихованців груп продовженого дня, а також учнів пільгової категорії. На підставі встановленого розміру вартості харчування одного учня на день, який для усіх навчальних закладів певного міста (району тощо) є однаковим, та з урахуванням інших показників, відповідний орган управління освітою або загальноосвітній навчальний заклад, якщо бухгалтерський облік ведеться безпосередньо у ньому, обчислює потребу в асигнуваннях за кодом економічної класифікації видатків (КЕКВ) 1133 «Продукти харчування», як за загальним так і спеціальним фондом.
Джерелом фінансування харчування учнів не пільгових категорій є кошти батьків.
Харчування учнів пільгових категорій
До пільгових категорій належать:
•    діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
•    діти з малозабезпечених сімей;
•    учні 1-4 класів.
Для оформлення безкоштовного харчування учнів пільгових категорій батьки або особи, які їх замінюють, на ім’я керівника навчального закладу подають такі документи:
•    заяву;
•    копію посвідчення або довідку, що підтверджує соціальний статус дитини.
Харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» від 19 червня 2002 р. № 856 (далі — Постанова № 856) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 1 червня 2000 р. № 1768 (із змінами), забезпечуються за місцем навчання безоплатними обідами за нормами, визначеними додатком 7 до Постанови № 1591.
________________________________________
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою перебування здійснюється тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація за харчування не проводиться (п. 6 Наказу № 242).
________________________________________
Харчування учнів 1-4 класів
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України «Про забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів» від 7 лютого 2005 р. № 1/ 9-49, № 31.03140.02-8/1814 бюджетом передбачаються кошти на забезпечення безплатного одноразового харчування учнів 1-4 класів. Норми харчування (продуктові набори) у грамах для зазначеного контингенту учнів наведені у додатку 7 до Постанови № 1591.
Обсяг видатків на харчування учнів визначається шляхом множення показника вартості харчування одного учня на день з урахуванням його віку на загальну кількість діто-днів.
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
• Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 (із змінами)
• Постанова Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 5 квітня 1994 р. № 226 (із змінами)
• Постанова Кабінету Міністрів України «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» від 19 червня 2002 р. № 856 (із змінами)
• Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591 (із змінами)
• Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» від 2 січня 2011 р. № 116
• Наказ Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» від 1 червня 2005 р. № 242
• Наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах» від 15 серпня 2006 р. № 620/563
• Наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Методичних рекомендації з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» від 1 серпня 2006 р. № 265 (із змінами)
________________________________________
За матеріалами: ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ. №10/2011.







Начальник відділу        С.Ю.Сніцерєв













Категорія: Все для вчителя | Додав: mirgvo (31.07.2012)
Переглядів: 3924 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Погода
Новини відділу освіти
[19.09.2016]
Окружні змагання з техніки пішохідного туризму на місцевості (0)
[16.09.2016]
Юні туристи з Декабристів (0)
[12.09.2016]
Інструктивно-методична нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи (0)
[12.09.2016]
Районні змагання із спортивного орієнтування на місцевості (0)
Останній доданий фотоальбом
Палац культури курорту Миргород
Архів записів
Copyright MyCorp © 2024Design by AleksKan