1. Загальні положення
1.2. Відділ освіти будує свою роботу на засадах законності, персональної відповідальності, гласності, поєднання загальнодержавних інтересів та інтересів району, взаємодії з районною радою і районною державною адміністрацією у тісній співпраці з навчальними закладами району.
1.3. Основні засади організації діяльності відділу освіти, структурних підрозділів визначаються Конституцією України, законами України, розпорядженнями районної державної адміністрації, наказами обласного управління освіти і науки, Положенням про відділ, та цим Регламентом, а також іншими нормативно-правовими актами.
1.4. Розгляд у відділі освіти питань, що належать до його повноважень, проводиться начальником відділу освіти та керівниками структурних підрозділів.
2. Розподіл обов'язків між начальником та посадовими особами
відділу освіти, планування роботи
2.1. Розподіл та затвердження обов'язків між посадовими особами відділу освіти здійснюється начальником відділу освіти. При цьому визначаються:
- функції й повноваження, закріплені за посадовою особою;
- структурні підрозділи відділу освіти, діяльність яких спрямовується, координується та контролюється посадовою особою.
2.2. Для виконання законодавства в сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, програм соціально-економічного розвитку району та забезпечення ефективного функціонування навчальних закладів, відділ освіти планує свою роботу з урахуванням пропозицій керівників структурних підрозділів відділу освіти, директорів навчальних закладів та рекомендації обласного управління освіти і науки та райдержадміністрації.
2.3. Для координації діяльності відділу освіти складаються річний, квартальний, щомісячний, тижневий плани основних заходів відділу освіти. Плани роботи містять заходи та перелік питань для розгляду на апаратних нарадах, нарадах директорів та на засіданнях колегії відділу освіти.
2.4. До переліку питань для розгляду на апаратній нараді у начальника відділу освіти включаються:
- питання, пов'язані з реалізацією заходів соціально-економічного розвитку, функціонування навчальних закладів району;
- питання, пов'язані із виконанням законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти та науки України, наказів обласного управління освіти і науки, розпоряджень районної державної адміністрації;
- питання з основних організаційно-масових заходів, проведення яких здійснюється відділом освіти або за його участю;
- про роботу структурних підрозділів відділу освіти, навчальних закладів району на виконання законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти та науки України, наказів обласного управління освіти і науки, розпоряджень районної державної адміністрації, інших нормативних актів.
Заплановані питання щодо роботи структурних підрозділів відділу освіти, навчальних закладів району, як правило, передбачають проведення перевірки стану справ на місцях.
2.5. Пропозиції подаються у письмовій формі керівниками структурних підрозділів:
- до річного плану роботи - за 30 днів до кінця року, та затверджується на колегії не пізніше 15 грудня;
- до планів роботи основних заходів на квартал - за 20 днів до кінця кварталу;
- до плану роботи основних заходів на місяць - в передостанню п'ятницю до 10-ї години;
- до плану основних заходів на тиждень - щочетверга до 10-ї години.
Усі плани заходів подаються юристу відділу освіти для узагальнення і складання загального плану.
Додаткові (позапланові) питання включаються до затвердженого плану роботи відділу освіти рішенням начальника відділу освіти.
Усі плани роботи відділу освіти затверджує начальник.
2.6. Контроль за виконанням планів роботи здійснює виконавець, який несе відповідальність за якість виканання заходів, передбачених цими планами. Кожен працівник веде щотижневе планування роботи.
3. Порядок підготовки та проведення нарад
3.1.Апаратні наради проводяться начальником відділу освіти або за його дорученням головним спеціалістом:
- для працівників апарату, керівників структурних підрозділів, директорів позашкільних установ, завідуючого районним методичним кабінетом щопонеділка о 13-00 годині, на яких підводяться підсумки роботи за минулий тиждень і накреслюються заходи і завдання на наступний;
- для всіх працівників відділу освіти щоквартально, в останню п'ятницю о 15-й годині.
3.2. Порядок денний апаратних нарад для всіх працівників відділу та нарад директорів навчальних закладів формується на підставі переліку питань, що складається на місяць та затверджується начальником.
За рішенням начальника відділу освіти або особи, яка його заміщує, на розгляд нарад можуть виноситися питання, не передбачені примірним переліком.
3.3. До кожного питання порядку денного нарад відповідними службами готується додатковий матеріал, проект протокольних доручень та, у разі необхідності, проект наказу відділу освіти.
3.4. Відповідальність за якість та своєчасність підготовки матеріалів покладається на керівників структурних підрозділів, згідно з розподілом обов'язків.
3.5. Підготовлені матеріали, погоджені в установленому порядку, подаються до секретаря за три дні до засідання для узагальнення і підготовки необхідного комплекту документів.
3.6. Коло службових осіб, які запрошуються на наради з питань порядку денного визначається начальником.
3.7. Учасники апаратних нарад запрошуються на засідання секретарем відділу освіти, як правило, за день до їх, проведення.
3.8. Доручення, напрацьовані під час нарад, оформлюються протокольно секретарем із зазначенням всіх виконавців і термінів, та подаються на затвердження начальнику. Підписаний протокол доводиться до виконавців протягом наступного дня після наради.
3.9. Наради з окремих питань проводяться начальником відділу освіти відповідно до планів роботи, а також, виходячи з оперативної необхідності. На апаратних нарадах ведеться протокол, в якому фіксується хід та результати проведення нарад. Протокол нарад зберігається у секретаря.
3.10. Керівники структурних підрозділів проводять з працівниками відповідних відділів наради з окремих питань відповідно до планів роботи, а також виходячи з оперативної необхідності.
3.11. У відповідності до встановленого порядку проводяться:
- наради з директорами загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів кожен третій четвер непарного місяця о 9.30 годині.
- наради з керівниками дошкільних навчальних закладів кожного третього четверга місяця о 9.30 годині.
- наради із заступниками директорів загальноосвітніх навчальних закладів один раз в квартал.
4. Підготовка та проведення засідань колегії
4.1. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції відділу освіти, утворюється колегія у складі начальника відділу освіти (голова колегії), завідуючого районним методичним кабінетом, а також працівниками відділу освіти, керівниками навчальних закладів.
Склад колегії затверджується розпорядженням голови Миргородської районної державної адміністрації. Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника відділу освіти.
4.2. Організацію підготовки засідань колегії здійснює секретар колегії.
4.3. Колегія відділу освіти на своїх засіданнях розглядає питання реалізації державної політики в галузі національної освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, здійснення контролю за дотриманням актів законодавства з цих питань.
4.4. Засідання колегії проводяться кожен третій четвер о 9.30 парного місяця та в разі потреби.
4.5. Проект плану роботи колегії формується секретарем колегії за пропозиціями структурних підрозділів.
4.6. План роботи колегії затверджується її головою.
4.7. Зміни до затвердженого плану роботи колегії вносяться рішенням голови колегії за доповідними записками виконавців.
4.8. Матеріали чергового засідання колегії подаються секретарю колегії не пізніше, ніж за п’ять днів до дня засідання. Секретар формує порядок денний засідання колегії, погоджує його з головою, за три дні до засідання забезпечує ознайомлення з документами членів колегії.
4.9. Відповідальність за своєчасну і якісну підготовку матеріалів на засідання колегії покладається на секретаря.
4.10. Матеріали, що подаються секретарю колегії до чергового засідання:
- доповідна записка з обґрунтуванням пропозицій, що вносяться (в необхідних випадках з додатками);
- проект рішення колегії із зазначенням виконавців, доручень, термінів виконання, підрозділів і прізвищ посадових осіб, відповідальних за виконання рішення вцілому;
- список осіб, які запрошуються на засідання колегії, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади та місця роботи;
- проект рішення колегії, доповідна записка, адресована колегіальному органу, проект наказу відділу освіти.
Додатки повинні мати ідентичні та конкретні заголовки, які розкривають основний зміст питання.
4.11. На засідання колегії запрошуються особи, яких безпосередньо стосуються питання, що розглядаються. Виклик цих осіб (запрошених) здійснюють виконавці, що готують відповідне питання на розгляд колегії.
4.12. Матеріали до колегії повинні бути підписані керівником підрозділу, який виносить питання на розгляд.
4.13. На засіданнях колегії ведеться протокол, в якому фіксується хід та результати проведення засідання.
4.14. Протоколи засідань колегії зберігаються у секретаря колегії.
4.15. Доопрацювання рішень колегії з урахуванням зауважень і пропозицій членів колегії здійснюється упродовж трьох днів, якщо колегією не встановлений інший термін.
4.16. Рішення з урахуванням зауважень і доповнень, завізовані членами колегії на зворотному боці першого примірника, подаються секретарю колегії.
4.17. Секретар колегії забезпечує своєчасність подання, якість оформлення документів для розгляду на колегії, наявність необхідних матеріалів, хід опрацювання документів після розгляду, контроль за виконанням рішень колегії.