«Fair Play – Чесна Гра» - частина Національної інформаційної кампанії «Не Дай СНІДу Шанс!», та є одним з найуспішніших проектів, орієнтованих на популяризацію футболу і здорового способу життя серед дітей та молоді, що ефективно об’єднує зусилля багатьох державних, міжнародних та неурядових організацій, серед яких –Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Державна служба молоді та спорту України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, Федерація футболу України, міжнародна організація Grassroot Soccer ("Футбол для всіх").
Ось чому навесні 2013 року в загальноосвітніх навчальних закладах району розпочато впровадження проекту «Fair Play – Чесна Гра», метою якого є розвиток життєвих навичок молоді та запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу за допомогою рухливих ігор з елементами футболу. Завдання програми – залучення молоді віком 12-17 років до активної участі у проекті “Чесна ГРА – Перша ліга” та Вища ліга”, проведення шести занять-тренінгів та підсумкового урочистого заходу, формування навичок здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції, формування лідерських якостей, залучення до рухової активності, здобуття знань про здоров’я, попередження вживання психоактивних речовин та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, набуття навичок протидії тиску з боку оточення, профілактика шкідливих звичок та ризикованої поведінки, збереження репродуктивного здоров’я.
Досвід проекту GIZ “Розвиток молоді через гру футбол» розпочався з країн Африки. На 2013 рік ним охоплено 23 країни світу. В Україні «Fair Play – Чесна Гра» діє з 2010 року в 19 областях. За цей період до роботи залучено 724 інструкторів та тренерів, охоплено 57757 школярів.
З 1 по 4 квітня 2013 року в м. Миргород відбувся регіональний семінар-тренінг, в якому взяли участь представники трьох областей: Полтавської, Луганської та Дніпропетровської. Серед учасників були і 5 вчителів фізичного виховання Миргородського району: Мисяк Л. І. (Кибинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Крупенич В. І. (Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Грицовець Ж. М., (Петрівцівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Овчаренко О. І. (Біликівський НВК), Гришко О. І. (Зубівський НВК). Першою ластівкою по впровадженню проекту «Fair Play – Чесна Гра» в районі стала Кибинська ЗОШ І-ІІІ ст. Завдяки досвідченому вчителю фізичної культури, переможцю обласного конкурсу «Учитель року-2012» Мисяк Л. І. кибинські школярі першими долучилися до проекту та отримали в подарунок спортивне спорядження. У Біликівському НВК та Петрівцівській ЗОШ І-ІІІ ст. тренерами Овчаренком О. І та Грицовець Ж. М. було проведено семінари-тренінги для 24 вчителів фізичної культури з 21 школи району. Протягом 2013-2014 н. р. до проекту «Чесна ГРА» було залучено 784 учні :«Перша ліга» - 654 учасників (хлопчиків 329; дівчаток 325); “Вища ліга” – 130 учасників (хлопчиків 44; дівчаток 86); ). Всі учасники проекту отримали іменні подяки та спортивний інвентар.
27 травня 2014 року на спортивній базі Трудолюбівської ЗОШ І-ІІІ відбулися фінальні змагання «Чесної ГРИ» між учнями Трудолюбівської та Ромоданівської ЗОШ І-ІІІ ст. на яких були присутні координатори Німецького товариства міжнародного співробітництва з Києва Філіпова Зоя та Герез Наталія. Веселі змагання закінчилися перемогою ДРУЖБИ, а гості вручили командам кубки та медалі.
Школи району продовжують роботу над проектом, проводять заняття за зазначеним курсом, бо «Fair Play – Чесна Гра» це:
• зміцнення здоров’я,
• розвиток шкільного футболу,
• реалізація знань через гру футбол,
• профілактика ВІЛ
• запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу,
• демонстрація знань, умінь та навичок,
•толерантність, повага, успіх, перемога, дружба.
Офіційно проект існує до літа 2014 р., але він не припиняє свою волонтерську роботу, завдяки людям, не байдужим до здоров’я дітей та їх майбутнього. У наших силах уникнути зараження ВІЛ-інфекцією та запобігти її поширенню.
|